Ogłoszenia Duszpasterskie
VII Niedziela Zwykła - 19.02.2023 r.

1. VII Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 8:00 i  10:30 i 15:00  Po każdej Mszy św. Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego przed środą Popielcową. Składam serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę a przeznaczone na prace przy kościele.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3. Najbliższa środa to Środa Popielcowa i zarazem rozpoczęcie Wielkiego Postu i Komunii Świętej Wielkanocnej. Środa Popielcowa to dzień naszego ścisłego postu - ilościowego (dwa posiłki skromniejsze a tylko jeden do syta) ten post obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Obowiązuje również wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i od napojów alkoholowych - a wszystko, aby odnaleźć się na nowo na drogach duchowych wartości, które proponuje nam Chrystus ku pełni naszego człowieczeństwa i ku naszemu zbawieniu. W okresie Wielkiego Postu powstrzymujemy się od udziału w zabawach.

Msze św. w Środę Popielcową  w naszym kościele o godz. 7:00 i o godz. 17:00 z posypaniem głów  popiołem - na znak naszej najgłębszej świadomości doczesnego przemijania i otwarcia się na Chrystusowe zbawienie. Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne, którą złożymy jako Jałmużnę Postną.

4. W piątek  pierwsze nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godzinie 16:30 dla wszystkich po tej Drodze Krzyżowej Msza św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Piątek od godz. 15:30.

5. W sobotę o godz. 8:00  Droga Krzyżowa dla dzieci i po niej Msza św. zapraszam szczególnie wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej.

6. Od soboty 25 lutego o godz. 18:00 rozpocznie się Kurs Przedmałżeński gdyby byli zainteresowani to proszę bardzo tam się udać.

7. W przyszłą niedzielę - to już pierwsza niedziela Wielkiego Postu - w naszym kościele Msze św. godz. 8:00, 10:30 i 15:00- pierwsze w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, na które serdecznie zapraszam. Bezpośrednio po tym nabożeństwie Msza św. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. Caritas Diecezji Tarnowskiej prosi o przekazanie 1,5% podatku aby mogło jeszcze skuteczniej pomagać. 

9. Caritas  organizuje ponownie w parafiach akcję "Paczka dla Ukrainy" Nam zostały przydzielone dwie paczki do zrobienia. Wykaz produktów jest na specjalnej liście. Jeśli jest ktoś chętny to można się zgłosić. Z góry serdeczne Bóg zapłać.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim czasie sprzątali kościół i przyozdobili kwiatami a o dbanie o prządek proszę następne domy rodziny.

11. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej w celu pogłębiania wiary i wiedzy religijnej. 

Na nadchodzący tydzień wszystkim Szczęść Boże! 

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa. ©2023 Parafia Miłosierdzia Bożego w Grudnej Górnej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: micha.ogorek@op.pl