Historia Kościoła

Kościół parafialny został wybudowany w latach 1983 – 1985 według projektu mgr. inż. Józefa Szczebaka z Tarnowa. Nad wejściem głównym znajduje się duży trójkątny szczyt z dużym trójkątnym oknem. Po zachodniej stronie elewacji usytuowana jest wysoka czworoboczna wieża, ponad którą znajduje się czworoboczna iglica kryta blachą miedzianą. Dekorację trzonu wieży stanowią szczelinowe okna na niemal całej wysokości obiektu. Żaluzje dzwonowe wykonano w formie z trzech podobnych szczelin z każdej strony. Wnętrze budynku nakrywa sklepienie żel betowe powtarzające skosy dachu. Ściany Tynkowane. Posadzka kamienna. W oknach witraże figuralne nowoczesne. Na ścianie za ołtarzowej znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego.

Kościół parafialny Obecny wygląd kościoła
Kościół parafialny Kościół wewnątrz
Kaplica Cmentarna

Cmentarz parafialny: założony w latach 90 – tych usytuowany około 0,5 km od kościoła. Teren otoczony jest ogrodzeniem drewnianym na słupkach murowanych. Wzdłuż ogrodzenia posadzona jest zieleń ozdobna. Alejka główna z kostki o nawierzchni betonowej. Po południowej stronie cmentarza znajduje się parking o nawierzchni żwirowej.

Cmentarz Cmentarz
Kaplica cmentarna Kaplica Cmentarna
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa. ©2023 Parafia Miłosierdzia Bożego w Grudnej Górnej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: micha.ogorek@op.pl