Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 04.06.2023r.

1. Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj jest zakończenie czasu Komunii Świętej Wielkanocnej. Msze św. o godz. 8:00 zmiana Tajemnic Różańca św. o godz. 10:30 i popołudniu o godz. 15:00. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

* Poniedziałek – Św. Bonifacego Biskupa i Męczennika

* Środa  –bł. Zbigniewa Strzałkowskiego prezb. i męczennika

* Czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

3. Zachęcam do uczestnictwa w Nabożeństwach Czerwcowych do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odbywają się w każdy dzień w poniedziałek środę i piątek po Adoracji a wtorek czwartek i sobotę po Mszy św. porannej o godz. 7:00.

4. W czwartek Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8:00, o godz. 10:30 i po tej Mszy św. Procesja do Czterech Ołtarzy, w kierunku Grudna Dolna. Zapraszam na sumę dzieci komunijne w strojach wraz z rodzicami  jak również małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami. Oraz wszystkich parafian jak najliczniej. Procesja do Czterech Ołtarzy to wyjście Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do wszystkich nas dlatego potrzeba go prowadzić w procesji jak najliczniej. Nie będzie procesji po Mszy św. o godz. 15:00. Od piątku tzw. Oktawa Bożego Ciała i procesja po Mszy św. o godzinie 18:00. Składka w Boże Ciało na Hospicja i wyznaczone cele Charytatywne. Bardzo proszę Druhów z naszych straży o kierowanie ruchem i pilnowaniem porządku. Wszystkich uczestników procesji proszę stosownie się do poleceń strażaków.

5. W niedzielę Procesja będzie po Sumie. Zapraszam dzieci do sypania i dzwonienia. Zbiórka do Puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.

6. Składam serdeczne Bóg zapłać tym, którzy sprzątają kościół i wykosili trawę.

7. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej w celu pogłębiania wiary i wiedzy religijnej. 

Na nadchodzący tydzień wszystkim Szczęść Boże!

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa. ©2023 Parafia Miłosierdzia Bożego w Grudnej Górnej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: micha.ogorek@op.pl