Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Miłosierdzia Bożego – Uroczystość odpustowa 07.04.2024r.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jezus powiedział Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia. 

2. Uroczystość odpustowa w naszej parafii. O godz. 8:00 Msza św. oraz Suma odpustowa o godz. 11:00 Po Sumie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. O godzinie 15:00 Godzina Miłosierdzia – Nabożeństwo Przed Jezusem Wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Zakończone Błogosławieństwem.

3. O trzeciej godzinie błagaj mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w mojej męce, szczególnie w moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego. Pozwolę ci wniknąć w mój śmiertelny smutek; w tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która mnie prosi przez mękę moją. Po tym nabożeństwie Msza św. 

4. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę a przeznaczone na pracę przy kościele. 

5. Składam Serdeczne Bóg zapłać Tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej w dniu dzisiejszym. Na samym początku Jego Ekscelencji ks. Biskupowi Arturowi  za przewodniczenie dzisiaj w liturgii wizytacyjno -odpustowej i wygłoszenie Słowa Bożego. Wszystkim przybyłym kapłanom z naszego dekanatu (…) jak i z sąsiedniej parafii i zarazem diecezji z parafii Brzeziny (…) za obecność i wspólną modlitwę oraz wszelką życzliwość.

6. Szczere Bóg zapłać tym, którzy pracowali przy Obcinaniu Tui Kazimierzowi, Ewie Andrzejowi, Andrzejowi Misielakowi, Halinie i Stanisławowi Gleń, Teresie Sobczyk, Renacie Chmura, Mariuszowi Kędzior, Gabrielowi Żurowskiemu Szczere Bóg zapłać tym, którzy zrobili piękne wieńce do przyozdobienia kościoła Pani Joannie Sobczyk za ułożenie kwiatów, Paniom Ewie Andreasik , Teresie Sobczyk, Wandzie Żurowskiej, Lucynie Jedziniak Annie Wójcik, oraz Agacie Wójcik za zrobienie wieńcy. Panu Organiście OSP Grudna Górna i Grudna Dolna za obecność z pocztami Sztandarowymi. Piotrowi Gleń, LSO, DSM, Pani Katarzynie Pomagającej na plebani oraz tym, którzy przyjechali z Kramami aby w zewnętrzny sposób zaznaczyć, to wielkie Święto. Oraz wszystkim Gościom i parafianom za obecność i wspólną modlitwę. Odpust to przede wszystkim przeżycie duchowe, możliwość uzyskania darowania wszystkich win i kar jednym z warunków zyskania odpustu jest też nawiedzenie kościoła.   

7. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia

8. Za Tydzień Niedziela Biblijna. Rozpoczynająca Tydzień Biblijny.

9. Składam serdeczne Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim czasie sprzątali kościół i  przyozdobili kwiatami oraz wykosili trawę wokół kościoła.

10. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej w celu pogłębiania wiary i wiedzy religijnej.

Na nadchodzący tydzień wszystkim Szczęść Boże!

Ks. Proboszcz!

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa. ©2024 Parafia Miłosierdzia Bożego w Grudnej Górnej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: micha.ogorek@op.pl