Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Zmartwychwstania - 09.04.2023r.

1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Te życzenia przyjmijcie i aby się spełniamy mimo czasu i wydarzeń, które przeżywamy abyśmy zachowali Ufność w Boże Miłosierdzie. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych

2. Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa największe święto obchodzone przez Chrześcijan. Procesja Rezurekcyjna. O godz. 6:00 i Msza św. suma o godz. 10:30. Nie ma Mszy św. popołudniowej.

3.Codziennie aż do soboty będzie Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.

4. Jutro drugi Dzień Świąt Wielkiej Nocy Msze św. o godz. 8:00 oraz suma o godz. 10:30 O godz. 14:30 Różaniec a o godz. 15:00 Msza św. Pogrzebowa św. Jadwigi Kuczek. Składka przeznaczona KUL i UPJPII.

5.We wtorek Msza św. o godz. 18:00.

6. Z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w piątek obowiązuje dyspensa od pokarmów Mięsnych.

7. Msza św. we wtorek,  środę i w piątek o godz. 18:00 we czwartek i sobotę o godz. 7:00. 

8. W niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. W naszej Parafii Uroczystość odpustowa. Sumę odpustową o godz. 11:00 odprawi i Słowo Boże wygłosi do nas ks. Piotr Smoła nasz rekolekcjonista. Pan Jezus w czasie objawień Siostrze Faustynie Wyraził życzenie aby w Święto Miłosierdzia Bożego Była przeżywana Godzina Miłosierdzia. Tym, którzy będą w takim nabożeństwie uczestniczyć obiecał Wiele łask. Dlatego o godz. 15:00 będzie Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w naszym kościele parafialnym. Zapraszam na to nabożeństwo jak najliczniej nawet tych, którzy będą na Mszach św. w godzinach dopołudniowych aby jeszcze raz przybyli na to nabożeństwo, które będzie trwało około 40 minut. Myślę, że szczególnie w parafii, której patronem jest Jezus Miłosierny nie możemy zlekceważyć życzenia Pana Jezusa. Niech to będzie okazja aby po obiedzie przybyć wraz z gośćmi na to nabożeństwo a później będzie można już świętować w domach.

9. Święta Zmartwychwstania wiążą się także z wieloma pracami w kościele a szczególnie przy przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego. Serdeczna Bóg zapłać Pani Joannie Sobczyk, Pani Annie Żurowskiej, Pani Krystynie, Kamilowi i Mateuszowi Wójtowicz, Panu Andrzejowi Misielak, Pani Halinie Gleń, Mateuszowi Pocica, Panu Rafałowi Wójcik z synem Franciszkiem, Mariuszowi Andreasikowi, Dawidowi i Jakubowi Barys, Malwinie Gleń, Magdalenie Wójcik, Alicji Żurowskiej, Jakubowi Świętoń. Dziękuje za oprawę Liturgiczną: Panu organiście Krzysztofowi oraz całej LSO Oraz DSM.

10. W Środę na Mszy św. spotkanie dzieci przygotowującymi się do I spowiedzi i Komunii Świętej wraz z rodzicami

11. W piątek spotkanie z Uczniami 8 kl. Przed Sakramentem Bierzmowania

12. Składam serdeczne Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim czasie sprzątają kościół.

13. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej w celu pogłębiania wiary i wiedzy religijnej. 

Na nadchodzący tydzień wszystkim Szczęść Boże!

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa. ©2023 Parafia Miłosierdzia Bożego w Grudnej Górnej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: micha.ogorek@op.pl