Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Miłosierdzia Bożego – Uroczystość odpustowa 16.04.2023r.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jezus powiedział Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia. Uroczystość odpustowa w naszej parafii. O godz. 8:00 Msza św. oraz Suma odpustowa  o godz. 11:00 Po Sumie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. O godzinie 15:00 Godzina Miłosierdzia – Nabożeństwo Przed Jezusem Wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Zakończone Błogosławieństwem. O trzeciej godzinie błagaj mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w mojej męce, szczególnie w moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego. Pozwolę ci wniknąć w mój śmiertelny smutek; w tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która mnie prosi przez mękę moją. Po tym nabożeństwie Msza św.Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę a przeznaczone na pracę przy kościele. 

2. Składam Serdeczne Bóg zapłać Tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej w dniu dzisiejszym. Na samym początku ks. Piotrowi Smole za przewodniczenie Sumie Odpustowej i wygłoszenie Słowa Bożego. Wszystkim przybyłym kapłanom z naszego dekanatu (…) jak i z sąsiedniej parafii i zarazem diecezji z parafii Brzeziny (…) za obecność i wspólną modlitwę oraz wszelką życzliwość. 

3. Szczere Bóg zapłać tym, którzy pracowali przy Garażu panu Stanisławowi Ptaszek, Krzysztofowi Papier, Mariuszowi Kędzior, Januszowi Kumiega, Mateuszowi Wójtowicz, Kazimierzowi Świętoń Jackowi Andreasikowi, Za pracę przy Obcinaniu Tui Kazimierzowi i Piotrowi Żurowskim, Ewie Andrzejowi i Mariuszowi Andreasik, Andrzejowi Misielakowi, Halinie i Malwinie Gleń, Teresie Sobczyk. Za zamontowanie lamp podwórkowych panu Grzegorzowi Pocica,  Szczere Bóg zapłać tym, którzy zrobili piękne wieńce do przyozdobienia kościoła Pani Joannie Sobczyk za ułożenie kwiatów, Paniom Ewie Andreasik , Teresie Sobczyk, Wandzie Żurowskiej, Lucynie Jedziniak Annie Wójcik, oraz Agacie Wójcik za zrobienie wieńcy. Panu Organiście OSP Grudna Górna i Grudna Dolna za obecność z pocztami Sztandarowymi. Mariuszowi Andreasikowi, LSO, Pani Katarzynie Pomagającej na plebani oraz tym, którzy przyjechali z Kramami aby w zewnętrzny sposób zaznaczyć, to wielkie Święto. Oraz wszystkim Gościom i parafianom za obecność i wspólną modlitwę. Odpust to przede wszystkim przeżycie duchowe, możliwość uzyskania darowania wszystkich win i kar jednym z warunków zyskania odpustu jest też nawiedzenie kościoła

4. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, w Środę na Mszy św. spotkanie dzieci przygotowującymi się do I spowiedzi i Komunii Świętej wraz z rodzicami.

5. Za Tydzień Niedziela Biblijna. Rozpoczynająca Tydzień Biblijny po pierwszej Mszy św. zmiana Tajemnic różańcowych, oraz rozpoczęcie nabożeństw majowych. Nabożeństwo będzie po mszy św. o godz. 15.00.

6. Składam serdeczne Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim czasie sprzątali kościół i  przyozdobili złożyli ofiarę na kwiaty oraz wykosili trawę wokół kościoła.

7. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej w celu pogłębiania wiary i wiedzy religijnej.

Na nadchodzący tydzień wszystkim Szczęść Boże!

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa. ©2024 Parafia Miłosierdzia Bożego w Grudnej Górnej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: micha.ogorek@op.pl