Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2023r.

1. IV Niedziela Wielkiego Postu i zarazem pierwszy dzień Rekolekcji Wielkopostnych w naszej Parafii. Witam w naszej wspólnocie parafialnej ks. rekolekcjonistę Ks. Piotra Smołę. Życzę wielu łask Bożych i Światła Ducha Świętego w głoszeniu Słowa Bożego aby był to dla nas czas nawrócenia przemiany serc na lepsze. Porządek Mszy św. godz. 8:00, 10:30 i 15:00  Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym i Msza św. a po tej Mszy św. Nauka Stanowa dla młodzieży. Składam serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę a przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z planowanymi pracami. 

2. W środę zakończenie rekolekcji tradycyjnie składka na tace na cele rekolekcyjne.

3. W piątek  będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godz. 17. Będzie to Droga Krzyżowa w terenie. Początek Drogi Krzyżowej w Kościele a następnie z zapalonymi lampionami pójdziemy w kierunku cmentarza i z powrotem do Kościoła. Zapraszam do licznego udziału w tym nabożeństwie. Starszych młodzież i dzieci. Po Drodze Krzyżowej Msza św.

4. W sobotę o godz. 8:00  Droga Krzyżowa dla dzieci i po niej Msza św. zapraszam szczególnie wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej.

5. "W czwartek 30 marca br. w Bazylice Mniejszej w Nowym Sączu odbędzie się dzień skupienia dla parlamentarzystów, samorządowców i pracowników administracji samorządowej z terenu Diecezji Tarnowskiej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża sprawowana o godz. 14.00  będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.  Włączmy się duchowo w to modlitewne spotkanie, polecając wszystkich sprawujących władzę w naszych lokalnych samorządach"

6. W piątek 24 marca Dzień Misjonarzy Męczenników.

7. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. o godz. 8:00. Jest to również dzień Duchowej Adopcji dziecka poczętego.

8. W niedzielę dzień modlitw za więźniów.

9. W zakrystii Kościoła są do nabycia baranki i paschaliki wielkanocne ofiara za jedne i drugie 8 zł., przeznaczone są na Caritas.

10. W przyszłą niedzielę Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.

11. Caritas Diecezji Tarnowskiej prosi o przekazanie 1,5% podatku aby mogło jeszcze skuteczniej pomagać.

12. Składam serdeczne Bóg zapłać tym, którzy sprzątali kościół i złożyli ofiarę na kwiaty 200 zł.

13. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej w celu pogłębiania wiary i wiedzy religijnej.

Na nadchodzący tydzień wszystkim Szczęść Boże!

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa. ©2024 Parafia Miłosierdzia Bożego w Grudnej Górnej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: micha.ogorek@op.pl