Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Zesłania Ducha Świętego -19.05.2024r.

1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego Msze św. o godz. 8:00 o godz. 10:30 o godz. 15:00 Msza św. i nabożeństwo Majowe. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę a przeznaczone na zapłatę malowania i na dalsze prace.

2. Jutro t.j. w poniedziałek Święto Matki Kościoła Msze św. o godz. 8:00 i 18:00

3. We środę spotkanie dzieci z 3 klasy Szkoły podstawowej wraz z rodzicami przed I Komunią Świętą.

4. W czwartek jest Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. 

5. W piątek dzień modlitwy za Kościół w Chinach. 

6. Następna Niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej parafii jest uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klasy Trzeciej Szkoły Podstawowej. Na sumie o godz. 10:30. Proszę aby w tym dniu zachować abstynencje od napojów alkoholowych, szczególnie w tych rodzinach, które przeżywają w tym dniu uroczystość I Komunii. Spowiedź dla dzieci, rodziców i rodziny odbędzie się w sobotę od godz. 10:00. 

7. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, i procesja do Czterech Ołtarzy. Procesja w tym roku pójdzie w kierunku Grudnej Górnej. O przygotowanie ołtarzy: Pierwszy ołtarz Kujawy, drugi ołtarz lewa strona drogi idąc w stronę Brzezin od Szkoły domy koło drogi rodzina Majewskich do Różańskich i dalej drogą do rodziny Podgórskich, trzeci po prawej stronie drogi domy koło drogi w kierunku stadionu i dalej do rodziny Zygmuntów i czwarty Górzyzna, Podkonie i domy na Wzgórzu już teraz proszę aby tradycyjnie przygotować te ołtarze na tę Uroczystość. 

8. Nabożeństwa Majowe są w kościele przed Mszą św. o godz. 18:00 a w soboty o godz. 8:00. Zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. i Nabożeństwie Majowym. 

9.Serdeczne Bóg zapłać za wyprostowanie i poprawieni słupków ogrodzenia wokół kościoła i plebani panom Stanisławowi Piotrowi i Damianowi Ptaszek oraz Stanisławowi Piekarczykowi.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać tym, którzy złożyli ofiarę w kopertach a są to: Teresa Guziec 200zł., oraz Irena i Stanisław Chmura 500zł.

11. Składam serdeczne Bóg zapłać tym, którzy sprzątają kościół przyozdobili brzozami. 

12. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej w celu pogłębiania wiary i wiedzy religijnej. 

Na nadchodzący tydzień wszystkim Szczęść Boże!

Ks. Proboszcz!

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa. ©2024 Parafia Miłosierdzia Bożego w Grudnej Górnej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: micha.ogorek@op.pl