Ogłoszenia Duszpasterskie
VII Niedziela Wielkanocy Wniebowstąpienie Pańskie - 21.05.2023r.

1. Siódma niedziela Wielkanocy - Wniebowstąpienie Pańskie - msze św. o godz. 8:00, 10:30 (rocznica I komunii św. dzieci z klasy IV) i 15:00 (z nabożeństwem majowym).

2. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i przeznaczone na dalsze prace przy kościele.

3. We wtorek i czwartek spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej wraz z rodzicami w ramach przygotowań przed I Komunią Świętą.

4. W środę Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.

5. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku będą przed mszą św. o godz. 18:00, w soboty o godz. 8:00, a w niedzielę po mszy św. o godz. 15:00.

Zapraszam do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach.

6. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się okres wielkanocny.

W naszej parafii jest to uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej - na sumie o godz. 10:30.

Proszę, aby w tym dniu zachować abstynencje od napojów alkoholowych, szczególnie w tych rodzinach, które przeżywają uroczystość I Komunii.

Spowiedź dla dzieci, rodziców i rodziny odbędzie się w sobotę od godz. 10:00.

7. We wtorek 30 maja odbędzie się pielgrzymka dziękczynna za dar Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. dzieci z klasy IIII wraz z rodzicami do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.

Jest kilka wolnych miejsc, zachęcam, jeśli ktoś ma czas i chce się wybrać, to proszę o zgłoszenie do mnie w ciągu tygodnia.

Koszt 90 zł. Szczegóły wyjazdu będą podane za tydzień.

8. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzy, która w tym roku pójdzie w kierunku Grudnej Dolnej.

Proszę, aby w przygotowanie ołtarzy zaangażowali się w miarę możliwości wszyscy od kościoła w kierunku Grudnej Dolnej.

* pierwszy ołtarz - OSP Grudna Górna i Grudna Dolna,

* drugi ołtarz - domy od Państwa Nykiel po prawej stronie drogi w kierunku Grudnej Dolnej do rodziny Państwa Langner.

* trzeci ołtarz - domy od Pana Stanisława Piekarczyka (tak, jak pierwszy dzień kolędy) do rodziny Wierzbickich oraz od Państwa Andreasików (kopaliny) do rodziny Państwa Zima.

* czwarty ołtarz - Grudna Dolna od Państwa Nowickich, Pan Daniel Smagacz i w kierunku kościoła cała prawa strona poprzez rodzinę Wójtowiczów, Kędziorów i wyżej Barysów, Wołowców, Wójcików, aż do rodziny Wójcików nad kościołem.

9. Składam serdeczne Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim czasie sprzątali kościół i wykosili trawę wokół. 

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej w celu pogłębiania wiary i wiedzy religijnej.

Na nadchodzący tydzień wszystkim Szczęść Boże!

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa. ©2023 Parafia Miłosierdzia Bożego w Grudnej Górnej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: micha.ogorek@op.pl